up-warszawa - CEZAR Sp. z o.o. Systemy Komputerowe

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

up-warszawa

Wsparcie > Konfiguracje specjalne
Opis sprzętu:
1. Zastosowanie: komputer będzie wykorzystywany stacjonarnie do potrzeb biurowych, w tym do uruchamiania oprogramowania SyriuszStd. Komputer jest zgodny z oprogramowaniem posiadanym przez Zamawiającego, dostosowanym do pracy pod kontrolą systemu operacyjnego Windows.
2. Wydajność obliczeniowa: komputer osiąga w teście wydajności PassMark CPU Mark powyżej 5100 punktów
3. Pamięć operacyjna: 8GB RAM.
4. Wydajność grafiki:
1. Karta graficzna komputera wspierać technologie DirectX w wersji 12 i Open GL w wersji 4.4.
2. Karta graficzna komputera zapewnia możliwość podłączenia minimum jednego monitora ekranowego o rozdzielczości 3840 x 2160 przy 32 bitowym kodowaniu koloru.
3. Karta graficzna komputera cechuje się wydajnością zapewniającą ergonomię pracy w zadaniach biurowych oraz zapewnić płynną obsługę pulpitu w oprogramowaniu Windows 10.
5. Parametry pamięci masowej: dysk twardy wykonany w technologii SSD, o pojemności nominalnej 240GB, dysk musi być wyposażony w złącze SATA III.
6. Wyposażenie multimedialne: karta dźwiękowa zgodna z technologią HD Audio.
7. Zgodność z systemami operacyjnymi i standardami: zgodność z 64-bitową wersją systemu operacyjnego Windows 10 Pro.
8. Ergonomia: głośność w teście Idle maksymalnie 26 dB(A). Pomiar wykonany zgodnie z norma ISO 9296 i ISO 7779.
9. Niezawodność/jakość wytwarzania: komputer jest wyprodukowany zgodnie z normami ISO 9001 oraz ISO 14001.
10. Deklaracje i wymagania środowiskowe:
1. Komputer posiada znak CE.
2. Komputer posiada potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych, w postaci oświadczenia producenta jednostki (wg wytycznych Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., zawartych w dokumencie „Opracowanie propozycji kryteriów środowiskowych dla produktów zużywających energię możliwych do wykorzystania przy formułowaniu specyfikacji na potrzeby zamówień publicznych”, pkt. 3.4.2.1; dokument z grudnia 2006), w szczególności zgodności z normą ISO 1043-4 dla płyty głównej oraz elementów wykonanych z tworzyw sztucznych o masie powyżej 25 gram.
3. Opakowanie wykonane z materiałów podlegających powtórnemu przetworzeniu.
11. Rozszerzenia warunków gwarancji:
1. W przypadku awarii dysku twardego w okresie gwarancji, uszkodzony dysk pozostaje u Zamawiającego.
2. Serwis komputera musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta.
12. Wsparcie techniczne: dostęp do aktualnych sterowników do zainstalowanych w komputerze, w ramach niniejszej specyfikacji, urządzeń, musi być realizowany poprzez podanie modelu komputera lub numeru seryjnego komputera, na dedykowanej przez producenta stronie internetowej.
13. Obudowa:
1. Typu SSF lub USFF spełniająca wymóg wymiarowy określony w pkt 2, wyposażona w obieg powietrza gwarantujący nieprzegrzewanie się wnętrza komputera, przy ciągłej pracy komputera z pełnym obciążeniem.
2. Suma wymiarów obudowy (długość, szerokość i wysokość) nie przekracza 78 cm liczone wraz z przednim panelem i innymi elementami, wystającymi poza obrys obudowy (gniazda, zamki itp.).
3. Wyposażona w wewnętrzny głośnik podłączony do karty dźwiękowej komputera, umożliwiający odtwarzanie ścieżek audio.
4. Obudowa musi zapewniać możliwość pracy komputera zarówno w poziomie, jak i pionie.
14. Dodatkowe funkcjonalności:
1. 6 funkcjonujących gniazd wspierających standard USB 2.0, w tym 4 gniada USB 3.0.
2. 2 funkcjonujące gniazda wspierające standard USB 3.0 z puli gniazd, o których mowa w pkt 1, wyprowadzone na przedzie obudowy.
3. Funkcjonujące gniazdo lub gniazda audio do podłączenia słuchawek i mikrofonu umieszczone z przodu obudowy oraz funkcjonujące wyjściowe gniazdo audio umożliwiające podłączenie do komputera zewnętrznych głośników wyposażonych we własny wzmacniacz umieszczone z tyłu obudowy. Gniazda musza być wykonane w standardzie mini jack trzy lub 4 polowe zapewniające stereofoniczny odsłuch audio.
4. 2 funkcjonujące gniazda SATA III.
5. 2 funkcjonujące gniazda do podłączenia monitorów ekranowanych, w tym minimum jedno gniazdo VGA. Dopuszcza się zastosowanie odpowiedniej przejściówki w celu zapewnienia możliwości podłączenia monitora ekranowego ze złączem VGA, którą należy dostarczyć wraz z komputerem.
6. Funkcjonujące gniazda RJ45 do obsługi Gigabit Ethernet Base-T wyprowadzone z tyłu obudowy.
7. Funkcjonujące gniazdo PCI Express x16, zapewniające możliwość instalacji dodatkowej karty rozszerzeń wewnątrz obudowy komputera.
8. System BIOS zapewniający: funkcję wskazania urządzenia uruchamiającego (boot device) podczas konieczności jednokrotnego uruchomienia jednostki z urządzenia innego niż zdefiniowane w BIOS, możliwość zablokowania możliwości uruchamiania systemu operacyjnego z urządzeń wymiennych (USB, CD/DVD) oraz możliwość definiowania 2 haseł: dla użytkownika, który nie ma uprawnień do zmiany ustawień BIOS i dla administratora.
9. System BIOS przechowuje numer seryjny komputera. Numer seryjny możliwy do odczytania z poziomu BIOS lub za pomocą dodatkowego oprogramowania narzędziowego.
10. Komputer wspiera sprzętowo wirtualizację.
11. System BIOS umożliwia aktywację sprzętowej wirtualizacji.
12. Wbudowany w obudowę komputera zasilacz komputera umożliwia podłączenie go do zasilania 230V. Zasilacz wyposażony minimum w gniazdo zgodne ze standardem IEC 320 C14 lub odpowiedni kabel do podłączenia urządzenia do sieci 230V w standardzie polskim.
13. Moc zasilacza dostosowana do zainstalowanych w komputerze komponentów z odpowiednim zapasem mocy. Zasilacz wyposażony w aktywny moduł korekty współczynnika mocy. Zasilacz komputera cechuje się maksymalną sprawnością 87% przy 20% obciążenia i sprawnością 90% przy 50% obciążenia.
14. Komputer posiada certyfikat zgodności z normą EnergyStar 6.
15. Wraz z komputerem należy dostarczyć licencje i oprogramowanie: system operacyjny Windows 10 Professional 64 bit w polskiej wersji językowej, typ licencji OEM wraz z nośnikiem do instalacji ww. systemu operacyjnego.
16. Wraz z komputerem dostarczona klawiatura 104 klawiszy w układzie polski programisty, ze złączem USB.
17. Wraz z komputerem dostarczona mysz optyczną z rolką, ze złączem USB.
18. Wraz z komputerem dostarczone 4 naklejki do naklejenia na dostarczony sprzęt. Naklejki cechują specjalnym klejem, który utrudni ich zerwanie (jak stikersy, plomby gwarancyjne). Naklejki posiadają nadruk: logo Wykonawcy, rok i miesiąc dostawy w formacie mm/rrrr oraz numer postępowania. Naklejki posiadają wymiary (szer. x wys.) od 35x16 mm do 45x20 mm. Naklejki nie będą wykonane z wykorzystaniem ogólnie dostępnych, uniwersalnych, samoprzylepnych etykiet papierowych.
19. Wraz z komputerem dostarczona podkładka pod mysz, z żelową podpórką pod nadgarstek. Podkładka ma pokrycie wykonane z materiału tekstylnego, spodnia część podkładki wykonana z materiału antypoślizgowego, podkładka ma wymiary: długość 230mm ±10mm, szerokość 190mm ±10mm, grubość 20mm ±4mm, kształt podkładki ergonomiczny podobny do tego z obrazka:20. Komputer na obudowie trwale oznaczony przez producenta symbolem modelu i niepowtarzalnym numerem seryjnym.
21. Podzespoły komputera zainstalowane w komputerze, w ramach niniejszej specyfikacji, muszą działać w zakresie parametrów nominalnych, określonych przez producenta danego podzespołu.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego